Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Oszukiwała przy dofinansowaniach. Postawiono 7400 zarzutów

Autor: w dniu 2023-10-20

Policyjne postępowanie trwało półtora roku. Zdołano w tym czasie zgromadzić dowody na nielegalne działanie jednej ze szkół policealnych. Akt oskarżenia liczy prawie 2600 stron.

Policjanci z sosnowieckiej komendy, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli postępowanie dotyczące wyłudzenia dotacji przez jedną ze szkół policealnych na terenie miasta. Postawiono prawie 7400 zarzutów.

Oszukiwała przy dofinansowaniach

Wczoraj policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli trwające ponad półtora roku postępowanie dotyczące oszustw, których dopuściła się 54-letnia kobieta. Uzyskiwała od miasta dofinansowania, które jej się nie należały. Akt oskarżenia liczy blisko 2600 stron.

Jedna ze szkół policealnych działających na terenie Sosnowca zwracała się, od stycznia 2017 roku do grudnia 2020 roku, o wsparcie finansowe w związku z prowadzoną działalnością. Żeby uzyskać te pieniądze, przedstawiała poświadczające nieprawdę dokumenty. W efekcie tego procederu, szkoła otrzymała blisko 4,5 miliona złotych.

Fot. KMP Sosnowiec

Sosnowieccy policjanci gromadzili dowody i przesłuchali blisko 800 świadków. Ustalili, że za szeregiem oszustw stała 54-letnia mieszkanka Katowic. Kobieta usłyszała prawie 7400 zarzutów. Wszystkie dotyczyły popełnienia oszustw. Teraz grozi jej nawet kara pozbawienia wolności do 8 lat.