Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tarnowskie Góry: Oszust podał się za pracownika szpitala

Autor: w dniu 2023-02-17

Oszuści poszukują wszelkich sposobów, by wzbogacić się kosztem swoich ofiar. Tak było ostatnio w Tarnowskich Górach, gdzie nieznany sprawca podawał się za pracownika szpitala. 

Seniorka odebrała telefon od mężczyzny, który podawał się za pracownika Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Starał się przekonać ją, że ma nieuregulowane należności wobec placówki.

Fałszywy pracownik szpitala chciał wyłudzić pieniądze

Nie wiadomo, kto podszywa się pod pracownika tarnogórskiego szpitala, ale pewne jest, że chciał wzbogacić się na krzywdzie starszej kobiety.

-Otrzymaliśmy informację, że taki incydent wystąpił, a oszust podczas rozmowy przekazał informację, że ze względu na nieskorzystanie ze świadczeń medycznych potencjalna osoba poszkodowana musi zapłacić określoną kwotę, której odbiór zostanie następnie umówiony. Dzwoniący przedstawił się jako pracownik szpitala – informuje Sławomir Głaz, rzecznik prasowy tarnogórskiego szpitala.

Dodaje równocześnie, że szpital nie kontaktuje się ze swoimi pacjentami w podobnych sprawach.

– Pracownicy naszego szpitala nie kontaktują się telefonicznie z pacjentami, żeby przekazać informacje o konieczności zapłaty za jakiekolwiek świadczenia i usługi medyczne. Nie proszą też o przekazanie żadnych dodatkowych danych – mówi Sławomir Głaz, rzecznik prasowy tarnogórskiego szpitala.

W opisywanym przypadku na szczęście zareagowała córka starszej kobiety, dzięki czemu udało się uniknąć problemów, ale sprawa została nagłośniona, by być wyczulonym na podobne sytuacje.