Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Oszustka usłyszała 26 zarzutów

Autor: w dniu 2023-04-20

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z mikołowskiej komendy zatrzymali 51-latkę. Ta, jak się okazało, oszukała firmę transportową z Orzesza na 50 tysięcy złotych. Usłyszała aż 26 zarzutów.

Właścicielka firmy spedycyjnej wiedziała, że kondycja przedsiębiorstwa jest zła, ale mimo to nadal działała. Jednego z kontrahentów naraziła na spore straty finansowe.

Oszustka z 26 zarzutami

Pod koniec 2022 roku policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy wpadli na trop 51-letniej kobiety, która zarządzała firmą spedycyjną z siedzibą w Tychach. Mimo fatalnej kondycji finansowej przedsiębiorstwa, mieszkanka wsi Kuźnica Stara regularnie zlecała usługi transportowe jednej z orzeskich firm transportowych. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy objął okres od maja do września 2015 roku. Mimo braku środków finansowych kobieta zamawiała przewozy, których łączny koszt sięgnął 50 tysięcy złotych. W postępowaniu karnym zabezpieczono dokumentację w postaci między innymi faktur VAT, pism z urzędu skarbowego oraz z ZUS. Mieszkanka powiatu myszkowskiego usłyszała 26 zarzutów. Na poczet przyszłych kar, policjanci zajęli należący do 51-latki majątek sięgający całej kwoty zadłużenia. 18 kwietnia do Sądu Rejonowego w Mikołowie wpłynął akt oskarżenia. Nieuczciwej właścicielce firmy grozi kara do 8 lat więzienia.