Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Oszustwa na węgiel. Dwie osoby dały się zwieść

Autor: w dniu 2022-12-29

Szukali okazji, a znaleźli… oszustów. W tym sezonie grzewczym każdy poszukuje sposobu na to, by kupić węgiel jak najtaniej. Niestety łatwo można sprowadzić na siebie problemy.

Trwający sezon grzewczy oraz problemy z zakupem węgla to okazja dla oszustów. Przestępcy stosują różne metody działań – zamieszczają w internecie oferty węgla od nieistniejących firm, podszywają się pod istniejące, pobierają zaliczki i znikają. Wszystko po to, aby wyłudzić pieniądze od osób chcących zakupić opał. W ostatnim czasie ofiarami oszustów padło dwóch mieszkańców Zabrza.

Oszustwa na węgiel w sieci

Dwie osoby – 50-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna – chciały tanio kupić węgiel i zaczęli szukać promocyjnych ofert w internecie. Niestety trafili na stronę stworzoną przez oszustów, która łudząco przypominała serwis pośrednika sprzedaży opału. Niestety w takich sytuacjach scenariusz wydarzeń jest na ogół taki sam. Fikcyjna firma obiecuje dostarczenie eko-groszkupelletu lub węgla po okazyjnej cenie po wpłacie przez nas całej kwoty lub zaliczki, a reszta ewentualnej zapłaty odbędzie się przy odbiorze. Niestety pomimo dokonania przelewu węgiel nie dociera do klienta, a samo ogłoszenie lub strona internetowa oszustów, jak i ich numery telefonów kontaktowych znikają po pewnym czasie. Najbardziej rozpoznawalnym i najczęściej przytaczanym ostatnio przypadkiem oszustwa był ten, kiedy starszej pani sprzedano pomalowane na czarno kamienie. Oszuści nie mają litości dla swoich ofiar, dlatego warto mieć się na baczności i wzmóc czujność.

Źródło: KMP Zabrze