Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policjanci pilotowali rodziców rocznego dziecka, które potrzebowało pilnej pomocy lekarzy

Autor: w dniu 2022-12-29

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach pilotowali auto rodziców, którzy musieli pilnie dotrzeć do szpitala z chorym synkiem.

Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia rocznego dziecka mundurowi przeprowadzili pilotaż samochodu z Gliwic do zabrzańskiego szpitala. Dzięki pomocy policjantów rodzice bezpiecznie dotarli do szpitala, gdzie personel medyczny natychmiast przejął od nich dziecko.

23 grudnia mundurowi z gliwickiego Komisariatu Autostradowego Policji pełnili służbę w rejonie autostrady A1. Wieczorem zauważyli samochód marki Audi poruszający się ze znaczną prędkością. Policjanci po zatrzymaniu pojazdu usłyszeli od kierowcy, że z żoną jedzie do szpitala ze swoim rocznym niepełnosprawnym, chorym synkiem, któremu odłączyła się sonda podająca pokarm, a z otworu w brzuchu sączy się płyn. Szybkie sprawdzenie stanu zdrowia malucha i równie szybka reakcja.

Policjanci natychmiast podjęli pilotaż samochodu, eskortując go z Gliwic do zabrzańskiego szpitala. Po bezpiecznym dotarciu na miejsce chłopcem zajął się personel medyczny.

Źródło: Policja Śląska