Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Oszustwo na strażaka. Służby ostrzegają seniorów

Autor: w dniu 2023-01-11

Oszuści sięgają po najróżniejsze sposoby, aby tylko oszukać i okraść swoje ofiary. Służby ostrzegają przed tym procederem.

W ostatnich dniach na terenie powiatu tarnogórskiego pojawił się przypadek oszustwa metodą "na strażaka". Osoby przebrane w mundur strażacki, jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach, próbowały dostać się do mieszkania starszej kobiety.

Oszustwo na strażaka w powiecie tarnogórskim

Okazuje się, że oszuści w rozmowie ze starszą panią poinformowali, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową.
-Informujemy, że funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej nie przeprowadzają czynności kontrolno-rozpoznawczych w budynkach mieszkalnych, a kontrole przeprowadzane we wszystkich innych obiektach poprzedzane są pisemnym zawiadomieniem o kontroli – uczulają strażacy.
Okazuje się, że oszuści używają różnych pretekstów, by dostać się do mieszkań swoich ofiar. Informują na przykład o tym, że muszą sprawdzić czujkę dymu lub sprawdzić zabezpieczenia ppoż. Warto zachować czujność i ostrożność w takich sytuacjach. W przypadku poważnych wątpliwości, co do wizyty strażaków warto skontaktować się z Komendą Państwowej Straży Pożarnej lub zawiadomić policję.
Fot. PSP Tarnowskie Góry