Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Czołowe zderzenie na Pyskowickiej. Jedna osoba w szpitalu [AKTUALIZACJA]

Autor: w dniu 2023-01-11

Jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów na ulicy Pyskowickiej w powiecie tarnogórskim.

Wypadek miał miejsce dziś w godzinach porannych na ulicy Pyskowickiej pomiędzy Połomią a Brynkiem. Zgłoszenie dotarło do strażaków z powiatu tarnogórskiego o godzinie 6.20. Droga jest w tym miejscu zablokowana.

Wiadomo, że doszło do zderzenia dwóch samochodów dostawczych. Każdym z nich podróżowali jedynie kierowcy. Poszkodowany został jeden z nich. Trafił do szpitala. Działania służb prowadzone były jeszcze o godzinie 9.32.

Wypadek na Pyskowickiej. Poznaliśmy okoliczności

Kierujący Renault Master 19-letni mieszkaniec województwa lubelskiego z niewiadomych przyczyn, jak przekazał nam sierż. szt. Kamil Kubica z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z Renault Traffic, za którego kierownicą siedział 32-latek z Kalet. To właśnie on został poszkodowany wskutek zdarzenia i trafił do szpitala. Wiadomo, że obaj kierujący byli trzeźwi, a śledczy z tarnogórskiej policji będą zajmować się wyjaśnianiem dokładnych przyczyn i okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia.

Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z OSP Tworóg, OSP Połomia i JRG Tarnowskie Góry. Ich działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, odłączeniu akumulatorów z pojazdów i usunięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Ruch na odcinku Połomia-Brynek został przywrócony o godzinie 10.00.

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Tworogu