Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Otwarto boiska w Tarnowskich Górach

Autor: w dniu 2023-04-21

Przy stadionie Gwarka w Tarnowskich Górach wybudowano dwa boiska treningowe z zapleczem oraz wybieg dla psów.

Jedno powstało na nieużytkach za stadionem, drugie w miejscu starego, niefunkcjonalnego "placu" treningowego. Dziś obydwa pełnowymiarowe boiska przy Stadionie Gwarka w Tarnowskich Górach, wraz z infrastrukturą towarzyszącą zostały oficjalnie otwarte.

-Udało nam się, przy udziale środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, wybudować trzy obiekty tak naprawdę. Dziś otwieramy obiekt dużego, pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, na boisku naturalnym trawa zaczęła proces ukorzeniania, a tuż obok znajduje się obiekt placu zabaw dla psów.  Kompleks jest również oświetlony. Na wniosek mieszkańców będziemy jeszcze przeprowadzali badanie tego oświetlenia, czy wszystkie normy są zachowane – mówi Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

Boiska w Tarnowskich Górach i piłki

Pierwsze piłki już znalazły się bramce. Strzelającą gole była między innymi Wiktoria Aumiiller, reprezentantka Kadry Polski Piłki Nożnej Kobiet Niesłyszących

-Trenowałam na poprzednim boisku, które było tak naprawdę kartofliskiem. Nie było takich możliwości, by przyjść pokopać na dywan, bo trawa jest dzisiaj idealna. To jest super, że boisko jest dostępne także dla mieszkańców, że nie zamyka się tylko na drużyną Gwarka – mówi na temat obiektu Aumiller.

Z boiska korzystali dziś zaproszeni na uroczystość goście – w tym posłanka Barbara Dziuk czy wojewoda Jarosław Wieczorek:

Fot. Gabriela Kokott-Drzyzga

Budowa nowego kompleksu pochłonęła ponad 15 milionów złotych. Blisko 10 milionów to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.