Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pan Mirek prowadził autobus przez ponad 40 lat. Chcą go oficjalnie pożegnać

Autor: w dniu 2024-01-12

Pan Mirek to – jak mówią o nim pasażerowie – ciepła, serdeczna osoba. Kierowca autobusu miejskiego pracował w zawodzie ponad 40 lat, z czego 20 na jednej i tej samej linii. Przez ten czas dobrze poznał osoby, które przewozi. Nie bez powodu nawiązała się tak silna więź, że ci, którzy znają pana Mirka, chcą go oficjalnie pożegnać w związku z jego odejściem na zasłużoną emeryturę.

Pan Mirek – kierowca autobusu linii 87 zaskarbił sobie sympatię pasażerów, których wielokrotnie przewoził na trasie Tarnowskie Góry – Żyglin – Tarnowskie Góry (przez Miasteczko Śląskie), a teraz odchodzi na zasłużoną emeryturę. Pomyślano o tym, by pożegnać mężczyznę i okazać mu sympatię, z którą spotykał się na co dzień ze strony podróżnych.

-Tak się składa że stały i lubiany kierowca pracujący właśnie na tej linii odchodzi na zasłużoną emeryturę. W związku z tym pomyślałem że byłoby mu miło gdybyśmy jako pasażerowie go jakoś ciepło pożegnali – mówi inicjator i pomysłodawca pożegnalnego spotkania Jan Lipka. 

Fot. Jan Lipka

Zasłużony, lubiany pan Mirek kończy swoją pracę w zajezdni PKM Świerklaniec w drugiej połowie stycznia, jednak wedle grafiku jego pracy ostatnim dniem, kiedy siądzie za kierownicą autobusu linii 87 będzie sobota, 13 stycznia. Ostatni kurs w kierunku przystanku Żyglin Kościół rozpocznie się o 12.00. O 12.19, wedle harmonogramu, będzie miał postój do 12.40 i właśnie wtedy ma być oficjalnie pożegnany.

-Będziemy mieli czas około 20 minut i tutaj chciałbym abyśmy jako mieszkańcy "pokazali na co nas stać" – mówi organizator pożegnania Jan Lipka, podkreślając, że zależy mu na godnym pożegnaniu pana Mirka.

Proponuje, że chętni mogą odezwać się ze swoimi pomysłami. Można przynieść bukiet kwiatów, upominek czy też inną pamiątkę.

-Zróbmy wszystko żeby nasz Pan Mirek dobrze wspominał pracę na tej linii. Zapraszam wszystkich mieszkańców, sympatyków komunikacji miejskiej, władze naszej gminy, lokalne media. Przyjdźmy choćby uścisnąć dłoń naszemu kierowcy – apeluje Lipka.

Zainteresowani wydarzeniem odnajdą szczegóły TUTAJ.