Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pani Monika potrzebuje wsparcia po śmierci męża #RadioPiekaryPomaga

Autor: w dniu 2023-09-29

Pani Monika jest matką czwórki dzieci. Jej mąż zmarł, a wraz z jego odejściem nadeszły kłopoty związane z codziennym życiem rodziny. Potrzebna jest pomoc w zaopatrzeniu się w wiele podstawowych produktów.

Pani Monika ma czworo dzieci: Nikola 17 lat, Jakub 14 lat, Michał 10 lat, Oliwier 7 lat. 10 miesięcy temu zmarł mąż pani Moniki, ojciec czwórki dzieci. Informacja o tym była dużym ciosem, choć sam – jak można wnioskować z opisu zbiórki – nie był wzorem do naśladowania.

Pani Monika prosi o pomoc

Przed śmiercią męża życie tej rodziny nie było łatwe. Mąż miał problemy alkoholowe i założoną niebieska kartę. Tuż przed śmiercią miała odbyć się rozprawa sądowa w celu przymusowego leczenia choroby alkoholowej, której mężczyzna już nie doczekał.

Wraz ze stratą męża i ojca rodzina straciła wszystko, co miała. Obecnie Pani Monika wraz z dziećmi mieszkają u teściów, co również jest niekomfortowe. Nie przysługuje jej renta na dzieci, straciła też pomoc z ośrodka dla pokrzywdzonych.

Dostała mieszkanie od miasta, które wymaga generalnego remontu, wykończenia i urządzenia we własnym zakresie. Pani Monika pracuje, jednak zarobki wystarczają na bieżące wydatki. Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu zorganizowała w sieci zbiórkę na rzecz rodziny. Cel, jaki założono to kwota 80 tysięcy złotych. Wiadomo też, jakie niezbędne przedmioty do wyposażenia mieszkania zostały już kupione, a których jeszcze brakuje.

Na tę chwilę pilnie jest zapotrzebowanie na:

– 3 materace do spania dla dzieci o wym. 90×200 – 2000 zł

– 2 fotele do biurek dla dzieci – 450 zł

– odkurzacz – 500 zł

– pokrywki do garnków: śr. 20 cm, 24 cm, 28 cm – 100 zł

– kosze na śmieci do segregacji – 100 zł

– suszarka do naczyń – 80 zł

Ci, którzy chcą wesprzeć te działania, mogą to zrobić, a szczegóły zbiórki na rzecz pani Moniki i jej dzieci opisano poniżej: