Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Świętowali na sportowo. Za nami Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Autor: w dniu 2023-09-30

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to wielkie święto ruchu, w którym uczestniczą placówki oświatowe z całej Europy. W tym roku do #ESSD2023 zgłosiło się ponad 1000 polskich szkół i przedszkoli.

Po raz pierwszy inicjatywa związana z Europejskim Dniem Sportu Szkolnego dotarła do żłobka i przedszkola Topolino w Nakle Śląskim.

-W wydarzeniu ESSD wzięło udział 5 grup przedszkolnych. Dwie najstarsze grupy, 5 i 6 letnie dzieci, bardzo dobrze poradziły sobie z zdaniami przygotowanymi w ramach czterech, specjalnych filmów. Grupa najstarsza bezbłędnie odpowiadała na pytania dotyczące flag państwowych. Młodsze grupy przedszkolne 2, 3, 4 latki ćwiczyły zbierając grzybki z filmiku Krokieta i Lamy oraz próbowały obudzić Misia bawiąc się i ćwiczyć na wesoło. Inicjatywa pochłonęła dzieci i każdy był zaangażowany podczas przeprowadzanych zajęć – relacjonuje Anna Musik, koordynator wydarzenia w Topolino.

W tym roku Europejski Dzień Sportu Szkolnego odbył się 29 września. Święto to inspirowało do aktywności fizycznej, nie tylko podczas zajęć ruchowych czy lekcji wychowania fizycznego, ale także w trakcie zajęć matematycznych, języka polskiego czy geografii.