Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Panorama już dostępna dla chętnych

Autor: w dniu 2023-06-30

Przebudowa zakończona, jest gdzie szukać ochłody. Po gruntownym remoncie jest już bielskie kąpielisko Panorama.

Obiekt powstał jeszcze przed wojną i cieszy się niesłabnącą popularnością, ale wymagał już przeprowadzenia niezbędnych prac. Co obejmowały?

Panorama otwarta i dostępna dla chętnych

Przebudowano niecki basenowe – zamiast betonu nowe są ze stali nierdzewnej. Basen do skoków z wieży ma blisko cztery metry głębokości, a sąsiedni basen pływacki jest ponad dwukrotnie większy od tego do skoków.

Powstał także basen do nauki pływania oraz basen rekreacyjny. Zamontowano w nim wiele wodnych atrakcji – grzybki wodne, bicze, gejzery, kurtyny wodne.

Fot. Paweł Sowa/UM Bielsko-Biała

Na gości czeka brodzik dla dzieci i wodny plac zabaw wraz z podziemnym zbiornikiem retencyjnym. Odnowiono też otoczenie basenów.

Oficjalne otwarcie odbyło się 29 czerwca. Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, symbolicznie otworzył basen, rzucając na jego wodę koło ratunkowe.

– Dzisiejsze otwarcie to wielkie wydarzenie, na które czekali mieszkańcy naszego miasta. Ostatni pływak na tym obiekcie pojawił się w 2019 roku, później była pandemia, brak środków i wojna na Ukrainie. Wszystko to nie sprzyjało tej inwestycji, jednak wiedząc, jak ona jest ważna dla mieszkańców Bielska-Białej, zdecydowaliśmy się na nią. W moim pokoleniu bardzo popularne było stwierdzenie: Budowaliśmy, budowaliśmy i zbudowaliśmy. I dzisiaj jest ten dzień. Bardzo się cieszę, że nadszedł, gdyż wielokrotnie mieszkańcy upominali się o ten basen. Dlatego mam nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni z niego i nadal będzie to ich ulubione miejsce do spędzania wolnego czasu nad wodą – powiedział prezydent Jarosław Klimaszewski.

Podczas uroczystości ratownicy zaprezentowali sposoby udzielania pierwszej pomocy osobom topiącym się, a dzieci i młodzież z Nowego Klubu Pływackiego pokazała, jak wygląda lekcja nauki pływania.

Przebudowa kąpieliska Panorama pochłonęła prawie 52 mln zł.