Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Paraliż drogowy w centrum Katowic. Tunel zamknięty w kierunku Sosnowca

Autor: w dniu 2024-01-04

Poważne utrudnienia w Katowicach. W centrum miasta jest gigantyczny korek. Wszystko przez zamknięty tunel pod rondem im. generała Jerzego Ziętka w kierunku Sosnowca. Doszło tam tam do kolizji w wyniku, której ciężarówka uderzyła w ścianę tunelu. Utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin.

Do tego zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 9:00. Policja potwierdza, że doszło do kolizji trzech samochodów.

Do uszkodzenia ściany tunelu doszło podczas kolizji. Kierująca toyotą uderzyła w jadącą przez tunel skodę, ta z kolei uderzyła w tył ciężarówki marki man. Samochód ciężarowy w wyniku zderzenia wpadł na ścianę tunelu co doprowadziło do jej uszkodzenia. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych – mówi nam Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Tunel jest zamknięty i trwają oględziny uszkodzeń. Po tych czynnościach zapadnie decyzja, czy będzie można jedynie zamknąć jeden pas ruchu, czy też cały tunel w kierunku Sosnowca.

Prosimy kierowców aby wybierali alternatywne drogi. Utrudnienia mogą potrwać do późnych godzin popołudniowych – dodaje Agnieszka Żyłka.

Foto: Policja Katowice