Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pedofil zatrzymany w Piekarach Śląskich [ROZMOWA]

Autor: w dniu 2023-05-23

Pedofil sądził, że rozmawia z 13-letnią dziewczyną. Faktycznie jednak kontaktował się w sieci z osobą, która doprowadziła do jego zatrzymania. Akcja została przeprowadzona wczoraj w Piekarach Śląskich.  

Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich potwierdzili, że wczoraj około godziny 14:00 został zatrzymany 37-latek z Piekar Śląskich. Trafił do aresztu. Nie zostały mu na razie postawione żadne zarzuty, czynności w sprawie trwają. Policjanci podkreślają, że podczas akcji nie było zagrożone żadne dziecko.

Pedofil złapany w Piekarach Śląskich. Sądził, że spotka się z 13-latką

Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali mężczyznę, który na parkingu jednego z marketów chciał spotkać się z trzynastolatką. Zamiast niej czekali na niego policjanci i mężczyzna, który podszył się w sieci pod dziewczynkę. Osobą, która jest w sieci tak zwanym wabikiem w tym przypadku był pan Mateusz z Sosnowca.

-Prowadzę profil dziecka na jednym z komunikatorów społecznościowych. 20 maja odezwał się do mnie mężczyzna. Mimo tego, że w profilu jest zaznaczone, ile dziecko ma lat, mężczyzna do mnie napisał. Odpisałem mężczyźnie, że mam 13 lat, że nie wiem, czy tak mogę. Mężczyzna w momencie, kiedy dostał jednoznaczną odpowiedź, że dziecko ma 13 lat i normalny mężczyzna by się z tego wycofał, ten postanowił dalej prowadzić temat – mówi Marcinowi Hirnykowi pan Mateusz.

Po tym, jak spotkanie zostało umówione w Piekarach Śląskich, pan Mateusz powiadomił miejscową policję:

-Na szczęście tutaj z pomocą przyszli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich, którzy tak naprawdę bardzo zaangażowali się w sprawę. Podeszli do tematu bardzo profesjonalnie i mogę powiedzieć, że podczas zatrzymań, ujęć, w których brałem udział, nie widziałem takiego zaangażowania jak w Piekarach Śląskich – dodaje pan Mateusz.

Całą rozmowę z panem Mateuszem zamieszczamy poniżej: