Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pędził bimber. Do jego drzwi zapukała policja

Autor: w dniu 2024-01-19

Miał niemal wszystko, co niezbędne do wyrobu własnego alkoholu. Prawie wszystko. Miał jeszcze coś, to też było nielegalne. Do jego drzwi zapukali policjanci, a mężczyźnie grozi kara.

Jastrzębscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców Jastrzębia-Zdroju może mieć nielegalne środki oraz alkohol wytwarzany bez wymaganego zezwolenia.

We wtorek mundurowi zapukali do drzwi domu podejrzewanego 36-letniego mężczyzny. Przeszukali budynek i zabezpieczyli narkotyki oraz aparaturę do wyrabiania alkoholu domowym sposobem, pojemniki z alkoholem o łącznej pojemności 450 litrów oraz około 170 litrów zacieru służącego do produkcji alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty za posiadanie środków zabronionych, nie uniknie również odpowiedzialności za nielegalne wytwarzanie alkoholu. Zgodnie z ustawą o wyrobie alkoholu etylowego i wyrobów tytoniowych – informują policjanci – grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

W Polsce produkcja alkoholu etylowego jest dozwolona jedynie po uzyskaniu wpisu do rejestru prowadzonego przez ministerstwo rolnictwa. W praktyce oznacza to, że produkcja bimbru na własny użytek, czyli nawet w niewielkich, niehandlowych ilościach, jest prawnie zabroniona i podlega karze do roku pozbawienia wolności.

Źródło i zdjęcie: KMP Jastrzębie-Zdrój

Tagi