Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Miasto podpisało porozumienie o współpracy z jednostką wojskową

Autor: w dniu 2024-01-19

Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Piekar Śląskich podpisała z ppłk. Szymonem Noworytą – dowódcą 6. Batalionu Powietrznodesantowego im. gen. Edwina Rozłubirskiego porozumienie dotyczące współpracy między miastem a jednostką wojskową.

Podpisane dziś porozumienie, informuje miasto, będzie dotyczyło między innymi współdziałania w zakresie organizacji przedsięwzięć kulturalnych oraz wydarzeń związanych z obchodami świąt narodowych. W ten sposób Miasto Piekary Śląskie zacieśnia współpracę z gliwicką jednostką. Piekary Śląskie i 6. Batalion Powietrznodesantowy zobowiązują się także, jak czytamy, m.in. do wspólnego kształtowania pozytywnego wizerunku polskich sił zbrojnych, integrowania środowiska żołnierskiego i obywateli, a także promowanie jednostki wśród młodzieży i społeczności lokalnej.

– Bardzo cieszę się z podpisania tego porozumienia i liczę, że przyniesie ono korzyść zarówno dla 6. Batalionu Powietrznodesantowego jaki i dla Piekar Śląskich. Mieszkańcy doceniają obecność jednostek wojskowych podczas uroczystości państwowych, ale i wszelkich pikników militarnych. Dla nas ważna jest też obustronna promocja i współpraca – powiedziała po podpisaniu porozumienia Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Piekar Śląskich.

6. Batalion Powietrznodesantowy im. gen. Edwina Rozłubirskiego  jest kolejną jednostką wojskową, z którą  miasto podpisało umowę o współpracy. Miasto Piekary Śląskie w 2016 r. podpisało podobne porozumienie z 34. Dywizjonem Rakietowym Obrony Powietrznej w Bytomiu.