Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piecha: Pewnie to czas na przemodelowanie struktur Prawa i Sprawiedliwości

Autor: w dniu 2024-02-26

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Bolesław Piecha, poseł PiS, były minister zdrowia. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o Andrzeju Sączku – kandydacie na prezydenta Rybnika, bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie tego miasta, sondażach politycznych, używaniu Pegasusa, umowie społecznej w górnictwie, Kolei Szybkich Prędkości, protestach przeciw propozycji jej przebiegu i starcie Wojciecha Kałuży w wyborach do sejmiku.

– Wybory zostały wygrane, ale niestety nie rządzimy. Pewnie to czas na przemodelowanie struktur Prawa i Sprawiedliwości. Wydaje mi się, że każda partia, każda formacja polityczna po utracie rządów zmieniała się zdecydowanie na korzyść albo odchodziła w niebyt – mówi gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Bolesław Piecha, poseł PiS.

– Nie jestem recenzorem pana prezesa. Nie chodzę z nim po korytarzach sejmowych, nie koryguję jego wystąpień Jest to próba odpowiedzi na to, co dzieje się w Sejmie, a dzieje się jedno, nieustanne show – dodaje Piecha odnośnie do zachowania Jarosława Kaczyńskiego.

– Niewątpliwie każda partia, która nie rządzi ma w swoim socjologicznym przeglądzie spadek popularności i tak się dzieje z Prawem i Sprawiedliwością – mówi gość dzisiejszego programu.

– Będzie jego nazwisko – odnosi się do startu Wojciecha Kałuży w sejmiku województwa śląskiego.