Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekarska urazówka z nowym rezonansem magnetycznym

Autor: w dniu 2023-12-11

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich ma nowy, użyteczny sprzęt. Cieszą się z niego nie tylko władze szpitala, ale także pracownicy oraz przedstawiciele miasta.

Sprzęt najwyższej klasy trafił do Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. To nowoczesny rezonans magnetyczny, który pozwoli na jeszcze dokładniejsze badania:

-To aparat najwyższej jakości. Jakość to znaczy dobry obraz. Ten aparat potrafi zrobić takie obrazki ze wszystkich narządów człowieka, które są dla nas satysfakcjonujące, lepszych być nie może. W ortopedii jakość jest ważna, by wszystkie szczegóły były zauważone – mówi nam doktor Wojciech Wawrzynek, kierownik zakładu diagnostyki obrazowej w piekarskiej Urazówce.

Dyrektor placówki dodaje, że to ważny monet dla szpitala:

-Ten rezonans, który jest dla nas podstawowym narzędziem pracy, nareszcie jest nowoczesny, zgodny z normami, wytycznymi. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się nam zrealizować to zadanie inwestycyjne. Ten to najwyższa półka. Poprzedni rezonans ma 15 lat, biorąc pod uwagę ilość badań, które wykonujemy w szpitalu zarówno rezonansu magnetycznego, ale też pozostałych badań obrazowych, był to dla nas priorytet. Badań obrazowych wykonujemy około 100 tysięcy rocznie. To rentgeny, tomografy, rezonanse, densotymetria i USG -mówi dyrektor Elżbieta Jabłońska.

Nowoczesny rezonans został sfinansowany ze środków urzędu marszałkowskiego województwa śląskiego:

-Nie stać nas na zbudowanie nowych szpitali, lepiej zaprojektowanych, lepiej przygotowanych, ale stać nas na to, żeby kupować sprzęt z najwyższej półki, modernizować nasze oddziały. To po pierwsze jakość leczenia – mówi marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Placówka i jej rozwój są ważne nie tylko dla władz wojewódzkich, ale także miejskich.

– Urazówka to ważny ośrodek nie tylko dla miasta, ale całej Polski – mówi prezydent Piekar Śląskich, Sława Umińska-Kajdan. – To zapewnienie pacjentom jak najlepszej diagnostyki. Bardzo się cieszę, bo szpital o takiej renomie jak urazówka, zasługuje na sprzęt najwyższej klasy. Mamy świetnych fachowców, ale najlepiej wykwalifikowany fachowiec nic nie zdziała bez dobrego sprzętu. Jestem wdzięczna panu marszałkowi, że zadbał o potrzeby tej jakże ważnej placówki na terenie województwa śląskiego – dodaje prezydent.

Nowy rezonans dla piekarskiej Urazówki kosztował prawie 8 milionów złotych.