Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekarska Ustawka Sportowa z HDK Julian. Co działo się podczas wydarzenia?

Autor: w dniu 2023-04-27

W środę odbyła się IV Piekarska Ustawka Sportowa. Tym razem w wydarzeniu brali udział członkowie piekarskich krwiodawców. Znane są już pierwsze szczegóły kolejnej edycji. 

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta wraz z Wojciechem Krawczykiem – prezesem WOPR Piekary Śląskie, Piekarskimi Kołami – liczną grupą rowerzystów, miłośników nordic walking, a także rolek – przemierzyli trasę IV Piekarskiej Ustawki Sportowej, która biegła od stadionu MOSiR przy ul. Olimpijskiej do parku w Kamieniu. W Ustawce uczestniczyli przedstawiciele piekarskiej Policji. Prelekcję na mecie, dotyczącą prowadzonej działalności i zachęcającą do oddawania krwi, wygłosili Krwiodawcy z Klubu HDK "Julian" Piekary Śląskie. Każdy mieszkaniec Piekar Śląskich mógł również oznakować swój rower przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Piekarska Ustawka Sportowa – przypominali o oddawaniu krwi

Zanim wszyscy zebrali wystartowali, obecni na miejscu piekarscy policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa, a strażnicy miejscy znakowali rowery chętnych. Uczestnicy wyruszyli sprzed budynku MOSiR-u i ścieżkami rowerowymi przemierzyli całą trasę do punktu docelowego, czyli fontanny w parku w Kamieniu. Wśród uczestników obecna była Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie, która dystans przemierzyła biegiem.

Na mecie czekali członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi "Julian" Piekary Śląskie, którzy przygotowali dla uczestników pajdy chleba ze swojskim smalcem i ogórkiem. Przybliżyli zgromadzonym kulisy swojej działalności oraz zachęcali do oddawania krwi. Na zakończenie odbyło się losowanie upominków.

Kolejna odsłona wydarzenia za miesiąc. Organizatorzy zapowiedzieli, że tym razem na mecie będzie możliwość pieczenia kiełbasek.