Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Prezes Ruchu Chorzów: Potwierdzona została deklaracja pomocy przy budowie naszego stadionu

Autor: w dniu 2023-04-27

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o środkach na budowę stadionu Ruchu Chorzów, ratowaniu zabytkowych elementów trybuny, czasie niezbędnym do realizacji inwestycji, obiektach sportowych wznoszonych w regionie, meczach rozgrywanych na obiekcie Piasta Gliwice i zwycięstwie z Wisłą Kraków.

-Potwierdzona została deklaracja pomocy przy budowie naszego stadionu, także na pewno dobra wiadomość, ale wszystko musi się podziać, bo to nie jest łatwy proces. Jeśli wszystko się zepnie, to stadion w końcu powstanie. Premier Morawiecki da połowę, miasto da połowę i myślę, że cel jest do zrealizowania – mówi na temat deklaracji złożonej przez szefa polskiego rządu podczas wizyty na Śląsku gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

-Wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie i konkretnie. Każdy stanął ponad partyjne uwarunkowania. Spotkanie odbyło się serio, konkretnie. Wielki szacunek dla wszystkich stron to, ponad podziałami, zbudować dla klubu, który na to zasługuje – dodaje w dalszej części dyskusji.

-Szacunek dla wszystkich, którzy pracują na dobro Ruchu. To, że przy takich pieniądzach można zrobić takie efekty. To ciężka praca ludzi. Dla nich wielki szacun – kwituje Siemianowski.