Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekarska Wymiana Ciepła już trwa. Można podzielić się ubraniami z potrzebującymi

Autor: w dniu 2023-11-21

Nadchodząca zima, a także panujące obecnie warunki pogodowe sprawiają, że chętnie wyciągamy z szaf coraz cieplejsze ubrania, ale nie wszyscy je mają. Potrzebujących nie brakuje. Właśnie z myślą o nich organizowana jest "Piekarska Wymiana Ciepła".
Aura stała się zdecydowanie mniej sprzyjająca. Chłodniejsze dni i noce zwiastują zbliżającą się zimę, a już obecnie coraz częściej pada deszcz. Nie wszyscy mogą cieszyć się z zapewniających ciepło, nieprzemakalnych kurtek czy grubszych swetrów. Warto pomyśleć w tym czasie o potrzebujących. W różnych rejonach kraju organizowana jest "wymiana ciepła". Nie inaczej jest w Piekarach Śląskich.

Piekarska Wymiana Ciepła – o co w tym chodzi?

 Inicjatorem działań na terenie miasta jest radny Rady Miasta Piekary Śląskie Daniel Pliszka. Zachęca do tego, by potrzebujący korzystali z rzeczy pozostawionych na wieszakach, a ci, którzy chcą i mogą się czymś podzielić – by śmiało podejmowali ten krok. Przybliża też samą ideę. Podkreśla, że to akcja polegająca na możliwości pozostawienia lub zabrania ciepłej odzieży, która może pomóc wielu osobom przetrwać najchłodniejszy czas w roku. Gdzie w Piekarach Śląskich można zostawiać ubrania dla potrzebujących? Stosowny punkt przygotowano w budynku Dworca Autobusowego na Osiedlu Wieczorka. Można zostawić tam kurtki, polary, swetry, szaliki, rękawiczki, czapki. Należy jednak pamiętać, o co apeluje Pliszka, by uszanować wieszak i ubrania, które są tam pozostawione. Przypomina o tym, że wieszak będzie na bieżąco kontrolowany i prosi o to, by informować go, jeśli ktoś zauważy coś niepokojącego. Ubrania inne niż te wymienione można przekazać z kolei do Centrum Usług Społecznych przy ulicy Kusocińskiego 4 w Piekarach Śląskich.