Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zbliża się III Świąteczny Piekarski Kiermasz Zabawek. Można pomóc potrzebującym

Autor: w dniu 2023-11-17

Piekarscy społecznicy skupieni wokół grupy SPI – Społeczna Piekarska Inicjatywa organizują III Świąteczny Piekarski Kiermasz Zabawek. To początek przygotowań do organizowanego w grudniu wydarzenia.

Zainaugurowano zbiórkę zabawek, puzzli, maskotek, gier, książek dla dzieci i słodyczy na III Świąteczny Piekarski Kiermasz Zabawek. Samo wydarzenie, które w poprzednich latach cieszyło się dużym zainteresowaniem, ma na celu pomóc tym, którzy borykają się z codziennymi problemami finansowymi, które są szczególnie odczuwalne dziś – w dobie galopującej drożyzny.
-Nie każdemu się przelewa, ceny w sklepach szaleją i często człowiekowi brakuje na podstawowe potrzeby. Okres świąteczny to wyjątkowo drogi okres i dość mocno drąży domowe budżety, na tyle, że czasem już brakuje na prezenty dla dzieci. No i tutaj pojawiamy się my. Od pewnego czasu zbieraliśmy zabawki, książki, gry, bajki, maskotki, dzięki mieszkańcom naszego miasta i miast ościennych jesteśmy przygotowani jako pomocnicy Świętego Mikołaja – przybliża ideę Radosław Palacz, jeden z inicjatorów wydarzenia.
Zbiórka służy temu, by zapewnić upominki dla potrzebujących dzieci, a wszystkie przedmioty będą rozdawane za darmo. Chętni muszą pamiętać o tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę, przynosząc przedmioty.
-Bardzo Was proszę, aby zabawki które chcecie oddać były czyste, sprawne, po prostu w takim stanie w jakim chcielibyście, aby Wasze pociechy je dostały – informuje Palacz, który zwrócił się także do instytucji, które chciałyby wesprzeć to charytatywne dzieło. -Zwracam się też do sklepów, marketów, dyskontów, oraz innych firm, które chcą i mogą wesprzeć naszą akcje słodyczami, gadżetami, itp. Wszystkim tym, co sprawi dzieciakom radość, dołączcie do akcji, to naprawdę działa i przynosi uśmiech na buziach dzieci, oraz ich rodziców – dodaje Palacz.
Przedmioty należy przynosić do biura firmy MSS, Piekary Śląskie ul.Wyszyńskiego 46, w godzinach 12.00-17.00. Co do samego wydarzenia – to odbędzie się 17 grudnia na Placu Noblistów Śląskich w Piekarach Śląskich w godzinach 11.00-15.00: