Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Wiadukt do wyburzenia. Wiadomo, kiedy będą prowadzone prace

Autor: w dniu 2023-11-17

Wiadukt kolejowy nad ulicą Wyszyńskiego stanowi zagrożenie dla uczestników ruchu. Wiadome jest, że zostanie rozebrany i stało się jasne, kiedy będą prowadzone prace. O dacie poinformował I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Krzysztof Turzański.

W Piekarach Śląskich szykuje się poważny problem komunikacyjny. Wszystko przez niszczejący i sypiący się wiadukt kolejowy nad ulicą Wyszyńskiego. Trzeba go wyburzyć. Dotąd nie było pewne, kiedy prowadzone będą prace, ale rozwiano już te wątpliwości, o czym poinformował w internecie wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

Piekary Śląskie: Wiadukt do wyburzenia. Miasto szuka rozwiązań, by zminimalizować utrudnienia

Turzański poinformował, że ustalono już datę wyburzenia starego wiaduktu. Prace rozpoczną się, jak poinformował Turzański, w dniach 6-7 stycznia 2024 roku. Wtedy też największe zmiany i ograniczenia będą dotyczyły komunikacji publicznej, choć szczegóły nie są teraz znane. W kolejnych dniach na drodze wprowadzony będzie ruch wahadłowy umożliwiający przejazd komunikacji publicznej. Prace, które prowadzone będą etapami, mają być prowadzone 24h na dobę.

-W pierwszym etapie: 6-7 stycznia rozebrana zostanie główna część wiaduktu – nad drogą. Ruch osobowy w ruchu wahadłowym zostanie puszczony chodnikiem. 8 stycznia ruch wróci na drogę z możliwością przejazdu nie tylko osobówek, ale także komunikacji publicznej, a firma rozbierze pozostałą część obiektu – komentuje Turzański.

Prace mają trwać, jak informuje Turzański, około tygodnia. Dodaje równocześnie, odnosząc się do zgłaszanych wątpliwości co do zasadności prac, że wiadukt nie jest własnością miasta, a jego stan techniczny zagraża wszystkim uczestnikom ruchu i właśnie to wpłynęło na podjęcie decyzji o wyburzeniu wiaduktu. Sam obiekt jest własnością Spółki Węglokoks Kraj, która wyłoniła wykonawcę do jego rozbiórki.