Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekarska Wymiana Ciepła to pomoc dla potrzebujących w czasie zimy

Autor: w dniu 2023-01-23

Zima to czas, kiedy wielu potrzebujących wymaga wszechstronnego wsparcia. Przydaje się nie tylko ciepły posiłek, ale także… odzież. Można zaopatrzyć się w nią podczas akcji Piekarska Wymiana Ciepła. 

Zimowa aura nie rozpieszcza. Padający śnieg i niskie temperatury sprawiają, że osoby ubogie lub te pozbawione dachu nad głową bardziej niż zwykle mogą odczuwać niedogodności związane z doskwierającym zimnem. Aby pomóc tym, którzy są w potrzebie, uruchomiono działania pod tytułem Piekarska Wymiana Ciepła, których inicjatorem jest piekarski radny Daniel Pliszka.

Piekarska Wymiana Ciepła. Jaka jest idea akcji?

Piekarska Wymiana Ciepła polega na możliwości pozostawienia lub zabrania ciepłej odzieży, która może pomóc wielu osobom przetrwać najchłodniejszy czas w roku. Jaka idea przyświecała pomysłodawcy i inicjatorowi?
-Zainspirowany ogólnopolską akcją "Wymiana Ciepła" oraz innymi tego typu akcjami w miastach ościennych – pomyślałem, że Piekary również powinny mieć swój wieszak – informuje radny Daniel Pliszka.
Wieszak z ciepłymi ubraniami, na którym można zawiesić dobrze utrzymane kurtki, polary, swetry, szaliki i czapki znajduje się na dworcu autobusowym na Osiedlu Wieczorka.
-Bardzo proszę o udostępnienie postu, pomoże to dotrzeć do większej ilości osób. Dzielmy się czystymi i uszanowanymi ciuchami, które przydadzą się innym. Gandola jest wyposażona w 20 wieszaków, w razie konieczności będę dokładał. Z tego miejsca proszę o szanowanie wieszaka oraz ciuchów, które się tam znajdują. Wieszak będzie na bieżąco kontrolowany (na początku raz na dzień).  Jeśli tylko zauważycie coś niepokojącego od razu proszę dać mi znać. Obiekt jest monitorowany, ale nie krępujcie się, to tylko przestroga dla złodziei i wandali – informuje we wpisie radny Pliszka.
Smutne jest to, że działania ledwo zostały rozpoczęte, a apel skierowany do odbiorców i już znalazł się ktoś, komu idea wieszaka na dworcu autobusowym nie przypadła do gustu. Wandal zniszczył go, ale zapomniał o wspomnianych wcześniej kamerach. Wydaje się, że to tylko kwestia czasu, aż zostanie zidentyfikowany.
– Panie złodzieju/Pani złodziejko, niestety nie znam jeszcze twojej tożsamości, ale myślę, że prędzej czy później będziemy ją znać. Przykro mi myśleć jak smutne i beznadziejne jest twoje życie, że posunąłeś się do kradzieży łącznika wieszaka, który fizycznie łączył metalowe elementy trzymające go całość, ale też "łącznika", który mentalnie łączył ludzi chcących pomóc innym w potrzebie – odnosi się do sprawy radny Pliszka.

Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.