Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekarski Paragon. Można pomóc w trakcie zakupów

Autor: w dniu 2023-05-16

Piekarscy radni i społecznicy podejmują wiele działań pomocowych, by wesprzeć osoby będące w potrzebie. Najnowszą akcją jest "Piekarski Paragon".
W dobie coraz większej inflacji oraz innych problemów społecznych nie brakuje osób, które nie mają wystarczająco dużo pieniędzy, by zaspokoić wszystkie podstawowe potrzeby, stąd pomysł akcji pod nazwą "Piekarski Paragon", w ramach której można pomóc komuś w zakupie podstawowego artykułu spożywczego, którym jest pieczywo.

Akcja "Piekarski Paragon". Na czym polega ta idea?

Akcja "Piekarski Paragon", jak informują jej organizatorzy, polega na tym, że osoba, która chce pomóc innym, kupuje pieczywo lub wyrób cukierniczy w jednej z piekarni Tradycja w Piekarach Śląskich i otrzymuje za nie paragon. Następnie paragon ten zostaje przypięty do specjalnej tablicy umieszczonej w punkcie sprzedaży. Osoba potrzebująca może przyjść do niego, odpiąć paragon z tablicy i wymienić go na bochenek pieczywa bez ponoszenia kosztów. Organizatorem wydarzenia jest piekarski radny Daniel Pliszka.
-W skrócie: kupujesz i dostajesz paragon, który przypinasz do tablicy, sprzedawca odkłada towar, który może odebrać osoba potrzebująca – podsumowuje radny Daniel Pliszka.
Akcja ta ma na celu pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Jednocześnie, dzięki takiej formie pomocy – dodaje Pliszka – osoby te nie muszą prosić bezpośrednio o wsparcie, co dla wielu z nich jest ważne ze względu na poczucie wstydu lub zależności. Jak narodziła się ta idea? Szczegółami podzieliła się z nami inicjatorka wydarzenia.
-Kiedyś na FB widziałam, że w jakimś mieście jest taka piekarnia. Pomyślałam czemu nie w Piekarach. Wystarczył jeden telefon do Radnego Pliszki. I zaczęliśmy działać. Myślę, że to fajna sprawa. Chyba jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, co ma 6 punktów gdzie można wieszać paragony – przekazała nam pomysłodawczyni przedsięwzięcia Ewa Krawczyk.
Wsparcie w zakupie i logistyce udzielili, jak informuje Pliszka, radny Łukasz Ściebiorowski, Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie Tomasz Wesołowski oraz mieszkańcy Marian Szmidt, Ewelina Kocjan-Gałuszka oraz inicjatorka przedsięwzięcia Ewa Krawczyk. Akcja odbywa się w sieci Piekarni-Cukierni Tradycja, które umożliwiają przypięcie paragonów na specjalnej tablicy.
-Dziękujemy właścicielom oraz wszystkim pracownikom za przyłączenie się do akcji! Zachęcamy do korzystania z ich usług, mają baaaardzo dużo dobroci – komentują osoby zaangażowane w akcję.