Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekarski Turniej Szachowy o Kategorię w SDK

Autor: w dniu 2023-11-15

Akademia Szachowa Skoczek i Piekarski Hetman organizują wspólnie wydarzenie pod nazwą Piekarski Turniej Szachowy o Kategorię w Spółdzielczym Domu Kultury w Piekarach Śląskich. Zapisy trwają.

W najbliższy weekend 18-19.11 w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 w Piekarach Śląskich odbędzie się dwudniowy turniej szachowy, na którym będzie można zdobyć 5,4,3,2 kategorię szachową.
Wydarzenie jest wyjątkowe z uwagi na to, jak podkreślają organizatorzy, iż podobnych turniejów jest niewiele. Na liście startowej znajdują się obecnie zawodnicy zarówno z Piekar Śląskich, jak i miast ościennych, a także Krakowa, Łodzi czy Wrocławia.
Obecnie na liście startowej jest kilkudziesięciu zawodników, a liczba ta – jak informują organizatorzy – ciągle rośnie. Jeżeli tendencja zapisów się utrzyma, będzie to jeden z największych turniejów w Polsce.
Organizatorzy zapewnili osobom poniżej 18 roku życia, które są mieszkańcami miast Piekary Śląskie i Siemianowice Śląskie 50% zniżkę na udział w turnieju.