Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekarskie Centrum Medyczne rozpoczęło starania o certyfikat ISO

Autor: w dniu 2024-01-15

 Spółka Piekarskie Centrum Medyczne sp. z o.o. przygotowuje szpital do pozyskania certyfikatu w zakresie normy ISO 9001: 2015. Podjęto już pierwsze działania w tym zakresie, które będą wymagać sporego nakładu pracy ze strony wszystkich pracowników.

Starania o certyfikat podjęto, żeby zapewnić pacjentom piekarskiej placówki medycznej jeszcze większe bezpieczeństwo, a części administracyjnej szpitala – jak informuje PCM – "zwiększony porządek i gospodarność". Po uzyskaniu normy ISO szpital będzie aplikował do uzyskania ministerialnego certyfikatu Akredytacja.

Jakie cele przyświecają dyrekcji piekarskiego szpitala? Certyfikaty ISO i Akredytacja mają służyć podniesieniu standardu usług medycznych dla pacjentów, czyli przede wszystkim mieszkańców Piekar Śląskich.

ISO 9001:2015 to międzynarodowa norma określająca wymagania, które powinien spełnić system zarządzania jakością. Jest to uniwersalny standard, który mogą stosować wszystkie organizacje, niezależnie od ich wielkości i rodzaju prowadzonej działalności. Nie jest to norma techniczna, w związku z tym nie precyzuje wymagań odnośnie wyrobu a samego systemu zarządzania.