Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Bezpieczeństwo tematem debaty

Autor: w dniu 2023-11-02

Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich informuje o debacie "Świadomy i bezpieczny senior", która zorganizowana będzie już niebawem w Centrum Usług Społecznych przy ulicy Kusocińskiego 4.

Piekarscy policjanci zapraszają na dyskusję dotyczącą bezpieczeństwa. Debata "Świadomy i bezpieczny senior" odbędzie się 7 listopada 2023 r. o godzinie 11.00 w Centrum Usług Społecznych w Piekarach Śląskie przy ul. Kusocińskiego 4.

Bezpieczeństwo tematem debaty

Podczas dyskusji goście będą mieli okazję, informuje Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich, zapoznać się z bieżącym stanem bezpieczeństwa miasta. Spotkanie będzie również okazją do zgłoszenia wszelkich uwag i sugestii na temat negatywnych i najbardziej uciążliwych zjawisk. Dodatkowo zebrani będą mogli przekonać się o zaletach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

Funkcjonariusze opowiedzą też o metodach działania oszustów działających na tzw. policjanta, a także o bezpieczeństwie na drodze. Dzielnicowi przedstawią z kolei najważniejsze założenia obowiązującej już, nowej formuły swojej pracy "Dzielnicowy Bliżej Nas" oraz o planach priorytetowych.

Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach opowiedzą z kolei o cyberbezpieczeństwie. W spotkaniu uczestniczyć również będą przedstawiciele piekarskiej Straży Miejskiej oraz Straży Pożarnej, którzy przypomną, jak ważny jest serwis urządzeń grzewczych oraz o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą czad.