Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: interwencja policji na Brynickiej. Mężczyzna poniesie konsekwencje

Autor: w dniu 2024-01-09

Ten kierowca miał za nic przepisy ruchu drogowego obowiązujące na terenie zabudowanym. Prędkość jego samochodu została zmierzona przez policjantów i okazało się, że została znacząco przekroczona.

Kierowcom często wydaje się, że jadąc szybko, zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że pośpiech może zakończyć się tragicznie. Przewinienia wychodzą na jaw podczas rutynowych działań prowadzonych na drogach. W piątek mundurowi z piekarskiej drogówki dbając o bezpieczeństwo na drogach, sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się samochody.

Piekarscy policjanci sprawdzili prędkość Peugeota, który poruszał się ulicą Brynicką w Piekarach Śląskich, po czym zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że mieszkaniec Rogoźnika kierując Peugeotem, jechał z prędkością 95 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywał limit prędkości do 40 km/h.

Mężczyzna otrzymał, zgodnie z obecnym taryfikatorem, mandat w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych. Ponadto zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Dzieje się tak za każdym razem, kiedy dozwolona prędkość w obszarze zabudowanym przekroczona zostanie o ponad 50 km/h. Wówczas o sytuacji zostaje poinformowany organ, który następnie wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na 3 miesiące.

Policjanci podkreślają, że ci, którzy łamią przepisy ruchu drogowego nie mogą liczyć na pobłażliwość, gdy swoim zachowaniem za kierownicą stwarzają realne zagrożenie na drodze.