Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: mężczyzna stracił przytomność. Akcja ratunkowa w sklepie

Autor: w dniu 2023-08-22

W sytuacjach kryzysowych liczy się szybkie i zdecydowane działanie. Szczególnie wtedy, gdy zagrożone jest ludzkie zdrowie lub życie. Udowodnili zarówno świadkowie zdarzenia, jak i przybyli na miejsce policjanci.

Będąc świadkiem sytuacji, w której ktoś osuwa się na ziemię i traci przytomność, trzeba działać szybko i zdecydowanie. Obojętni na los poszkodowanego nie byli także świadkowie, którzy jako pierwsi udzielili pomocy poszkodowanemu w jednym ze sklepów w Piekarach Śląskich.

Akcja ratunkowa w jednym z piekarskich sklepów

Dziś rano funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego piekarskiej policji otrzymali zgłoszenie dotyczące nieprzytomnego mężczyzny w jednym ze sklepów na ulicy Biskupa Nankera.

Pojechali na miejsce, gdzie zastali 20-letniego tarnogórzanina, który udzielał pierwszej pomocy leżącemu na podłodze nieprzytomnemu mężczyźnie. Mundurowi kontynuowali reanimację, a następnie przekazali czynności przybyłym na miejsce ratownikom.

Szybka reakcja świadków, którzy powiadomili służby ratunkowe, wzorowa postawa 20-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór, który rozpoczął walkę o życie 64-latka oraz zdecydowane działanie mundurowych, pozwoliły uratować mężczyźnie życie.

Piekarzanin został przewieziony do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.