Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Możliwe przerwy w dostawach wody

Autor: w dniu 2022-12-05

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich informuje o pracach, które mogą skutkować przerwami w dostawie wody.

W najbliższy czwartek, 8 grudnia, od godz. 8.00, piekarskie wodociągi będą prowadzić prace związane z wymianą reduktora ciśnienia. Z tego powodu mogą występować chwilowe spadki ciśnienia, chwilowe przerwy w dostawach oraz zmętnienie wody na terenie następujących dzielnic:

  • Osiedle Wieczorka I i II,
  • Józefka,
  • centrum.

Gdyby w kranie pojawiła się zmętniona woda o nietypowej barwie, a chwilowe odpuszczenie wody nie przyniesie poprawy sytuacji, informuje MPWiK, należy powiadomić dyspozytora Pogotowia Wodociągowo-Kanalizacyjnego pod numerami telefonów tel.: 32 287 13 08, tel. kom.: 601 503 475.

Miejskie przedsiębiorstwo informuje równocześnie, że w razie potrzeby służby przystąpią do płukania sieci wodociągowej, a beczkowóz dostarczy mieszkańcom wodę pitną. W przypadku szkół i przedszkoli i innych miejskich instytucji pracownicy MPWiK w Piekarach Śląskich dostarczą wodę w butlach.

"Po usunięciu ewentualnego zmętnienia, w certyfikowanym laboratorium zlecimy badania jakości wody, których wyniki zostaną opublikowane niezwłocznie na stronie internetowej MPWiK." – czytamy w komunikacie przesłanym do redakcji.

Szczegóły dotyczące opisywanej sytuacji będzie można śledzić w mediach społecznościowych MPWiK.