Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Podłożył ogień i groził sąsiadom

Autor: w dniu 2022-12-05

Pijany zaprószył ogień. W porę go ugaszono, a piromana zatrzymano. Policja opisuje szczegóły zdarzenia.

Dym unoszący się na klatce schodowej jednego z budynków w Łaziskach Górnych zaalarmował mieszkańców. Na miejsce wezwano służby. Okazało się, że doszło do podpalenia, którego sprawcą był 53-letni mężczyzna, któremu postawiono już zarzuty.

Mężczyzna podłożył ogień w mieszkaniu

W miniony piątek, tuż przed północą, dyżurny Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych otrzymał zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej 4-piętrowego bloku mieszkalnego przy ulicy Staszica. Na miejsce skierowano policjantów oraz straż pożarną. Wstępne ustalenia wskazywały, że jeden z mieszkańców, znany policjantom z wcześniejszych interwencji 53-latek, doprowadził do zaprószenia ognia w swoim mieszkaniu. Miał też grozić pozostałym lokatorom, że "ich wypali".

Pijany podpalacz z zarzutami

W chwili zatrzymania agresor miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał prokuratorskie zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Dzisiaj 53-latek trafi do sądu, gdzie w związku z wnioskiem śledczych, sędzia zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. Podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.

Źródło: KPP Mikołów