Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Nastolatek napadnięty przed sklepem

Autor: w dniu 2023-11-24

Wychodził ze sklepu i został napadnięty. Na miejsce wezwano policjantów. Ci także stali się obiektem agresji. Ta historia zakończyła się dla krewkich braci w policyjnym areszcie.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali swoją nastoletnią ofiarę. Na miejsce wysłano mundurowych. Ci zostali zaatakowani, a agresorzy trafili do aresztu, a potem usłyszeli zarzuty.

Nastolatek napadnięty przed sklepem w Piekarach Śląskich

Do zdarzenia doszło w środę, 22 listopada, po 22.00 na ulicy Okulickiego w Piekarach Śląskich. Mundurowi zostali skierowani w okolicę jednego ze sklepów, gdzie, według zgłoszenia, miało dojść do bójki. Na miejscu stróże prawa zastali dwóch agresywnych mężczyzn, którzy chwilę wcześniej pobili 17-letniego mieszkańca Piekar Śląskich.

Napastnicy nie zamierzali stosować się do tego, o co prosili wezwani na miejsce policjanci i byli nad wyraz agresywni. Ostatecznie interweniujący mundurowi musieli użyć siły, aby ich obezwładnić i zatrzymać. Okazało się, że agresorzy to bracia. Młodszy z nich znieważył jednego z mundurowych, a dodatkowo kopał i pluł na niego, naruszając jego nietykalność. 23 i 26-latek trafili do policyjnego aresztu, a następnie do prokuratora i sądu, gdzie usłyszeli zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem.