Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Nowy parking w ramach BO dostępny dla zmotoryzowanych

Autor: w dniu 2024-07-03

Zmotoryzowani mieszkańcy Piekar Śląskich mają do dyspozycji kolejny parking. Powstał on, za kwotę 800 tysięcy złotych w rejonie ulic Maczka i Waculika na Osiedlu Wieczorka.
Kolejny projekt z piekarskiego Budżetu Obywatelskiego został zrealizowany. Za kwotę blisko 800.000 zł na osiedlu Wieczorka (w rejonie między ul. Maczka i Waculika) powstało 51 miejsc parkingowych w tym 4 dla osób niepełnosprawnych. Autorem tego projektu był Marcin Kobyłecki.

Nowy parking w Piekarach Śląskich

Zadanie, informuje urząd, zakładało zagospodarowanie działki w postaci parkingu dla samochodów osobowych. Parking obejmował realizację dróg manewrowych o szerokości 5,50 m, które zostały wykonane z kostki betonowej. Miejsca postojowe powstały z płyt ażurowych. Jezdnie oraz miejsca postojowe otoczone są zieleńcem, w którym pojawią się nasadzenia. W ciągu jezdni manewrowych oraz miejsc postojowych wykonane zostało odwodnienie w postaci wpustów ulicznych oraz kanalizacji deszczowej. Zadanie obejmowało także budowę oświetlenia. Dzięki realizacji projektu na osiedlu ponownie zwiększyła się liczba miejsc parkingowych.

W latach 2018-2024, wylicza piekarski magistrat, powstało dokładnie 997 nowych miejsc parkingowych, teraz do tej liczby należy dodać kolejnych 51, co daje już łącznie 1048.