Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Złodzieje samochodów zatrzymani. Obserwowali swoje ofiary

Autor: w dniu 2024-07-03

Mieli rzekomo pracować na rzecz miasta, ale prawda była zupełnie inna. Złodzieje samochodów zostali namierzeni przez policjantów po tym, jak ukradli kilkanaście samochodów.

Pod koniec maja policjanci z rybnickiej komendy otrzymali zgłoszenia o kradzieży z włamaniami do 12 samochodów. Sprawa dotyczyła parkingów przy ulicy Kotucza, Budowlanych, Kuźnickiej, Wierzbowej, Broniewskiego oraz Wawelskiej w Rybniku.

Złodzieje samochodów zatrzymani. Obserwowali swoje ofiary

Z relacji świadków wynikało, że samochody były ładowane na lawetę przez dwóch mężczyzn, którzy robili zdjęcia na tym terenie. Swoją "pracę" zakończyli w kilka dni. Dlaczego piszemy o "pracy"? Ponieważ kierowca lawety wraz z pasażerem, kiedy mieszkaniec miasta zapytał ich, dlaczego ładują samochody na autolawetę, mieli powołać się na zlecenie, które rzekomo otrzymali z miasta.

– Rybniccy kryminalni wykonywali szereg czynności i analizowali uzyskane informacje, by wpaść na trop przestępców trudniących się kradzieżami samochodów. W wyniku podjętych czynności, śledczy zatrzymali 48-letniego obywatela Ukrainy oraz 51-letniego rybniczanina – informuje st. asp. Bogusława Kobeszko z rybnickiej policji.

Mężczyzn podejrzewanych o kradzieże zatrzymano na terenie Rybnika oraz Wodzisławia Śląskiego. Z kolei na terenie powiatu cieszyńskiego, policjanci odzyskali 12 pojazdów oraz lawetę o łącznej wartości około 100 tysięcy złotych. Skradzione pojazdy to: toyota yaris, ford, audi, mercedes, bmw, fiat, volkswagen i4.

Podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty kradzieży samochodów po uprzednim włamaniu się do nich. Na wniosek śledczych i prokuratora, decyzją Sądu Rejonowego w Rybniku, zostali oni tymczasowo aresztowani na 2 miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia.