Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Potrącenie na Wyszyńskiego. Kobieta trafiła do szpitala

Autor: w dniu 2023-11-14

Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Piekarach Śląskich. Doszło do potrącenia starszej kobiety, która została przetransportowana do szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zaistniałej sytuacji.

Przed godziną 12 na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została 82- letnia kobieta. Na miejscu działają służby, które będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia. O szczegółach informuje oficer prasowy piekarskiej policji.

-Przed godziną 12.00 na ulicy Wyszyńskiego doszło do potrącenia pieszej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 42-letnia kierująca osobowym Audi potrąciła przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 82-latkę. W wyniku zdarzenia piekarzanka doznała obrażeń i została zabrana do szpitala. Dokładne okoliczności będą wyjaśniać piekarscy policjanci, którzy pracują na miejscu – mówi mł. asp. Łukasz Czepkowski z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

Policjanci, w związku z zaistniałą sytuacją, apelują o rozwagę. Podkreślają, że przechodząc przez jezdnię należy pamiętać, by każdorazowo upewnić się, że kierujący nas widzi, zmniejszył prędkość i zatrzymał się, by ustąpić nam pierwszeństwa.
-Zachęcamy również do noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym każdy niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest widoczny i tym samym bezpieczny. Apelujemy również do kierujących o zwiększenie czujności za kierownicą, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Jesień pomimo tego, że jest piękną porą roku, na drogach może być niebezpieczna. Mokra i śliska nawierzchnia nie sprzyja przyczepności opon – mówi Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji.
Warto przypomnieć, że to kolejne, groźne w skutkach zdarzenie z udziałem pieszego w ostatnim czasie. W miniony weekend doszło do szeregu zdarzeń, w których ucierpieli piesi. Było tak między innymi w Czeladzi czy na ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich, o czym pisaliśmy TUTAJ.