Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Spotkanie z Markiem Pietrzykowskim w OK Andaluzja [BRODACAST]

Autor: w dniu 2023-11-14

Zwiedzanie świata może stać się wieloletnią przygodą. Do jej rozpoczęcia chce zachęcać, poprzez snute przez siebie opowieści, Marek Pietrzykowski, który będzie gościem Ośrodka Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich.

Ośrodek Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich i Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich zapraszają na spotkanie autorskie z Markiem Pietrzykowskim, które odbędzie się już w najbliższą środę, 15 listopada o godzinie18:00. Wydarzenie organizowane w budynku przy ulicy Oświęcimskiej 45 w Piekarach Śląskich ma stać się przyczynkiem i zachętą do podróży. Z autorem książek i podróżnikiem rozmawiał w programie "BrodaCast" Sebastian Mierzwa:

MAREK PIETRZYKOWSKI (ur. 1953 w Krakowie) mgr inż. mechanik, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Pracował m. in. w Hucie "Stalowa Wola" (HSW). Tuż przed I wojną w Zatoce Perskiej (1990) był w Iraku szefem Serwisu Wojskowego HSW. Zwiedził liczne kraje europejskie, bywał w USA, Argentynie, Turcji, Iraku, Iranie, Kazachstanie na Syberii, w Indiach, Chinach, Korei czy na Tajwanie. Trzykrotnie przemierzył samochodem osobowym trasę Stalowa Wola – Bagdad i raz Stalowa Wola – Teheran.

Opisuje obrazy widziane zza kierownicy 40-tonowego żurawia teleskopowego na podwoziu kołowym w drodze do Hamburga i do Bukaresztu. Z zamiłowania podróżnik, wędrował po górach polskich i bułgarskich, uczestnik wspinaczek taternickich i wypraw ratunkowych z GOPR.

Płetwonurek (książkę nurka uzyskał w 1969 roku). Przez ponad 30 lat uprawiał windsurfing, którego instruktorem został na pierwszym kursie zorganizowanym w Polsce w 1988 roku. Brak deskowej adrenaliny zastępuje rejsami morskimi na pokładzie jachtu s/y Sarmata II Jacht Klubu Marynarki Wojennej "Kotwica" z Gdyni.

Szczegóły spotkania zamieszczono na stronie internetowej okandaluzja.pl oraz na plakacie promującym wydarzenie: