Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Prace wodociągowe. Wiele dni utrudnień

Autor: w dniu 2024-06-11

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich informuje o prowadzonych pracach naprawczych. Zarówno mieszkańcy kilku budynków, jak i zmotoryzowani muszą liczyć się z utrudnieniami.
Trwa usuwanie awarii kanalizacji sanitarnej w sąsiedztwie budynków Osiedla Andaluzja nr 9, 13 i 21, od strony wejść do klatek schodowych. Utrudnienia dla mieszkańców i osiedlowego ruchu pojazdów mogą potrwać do 23 czerwca.

Prace wodociągowe na Osiedlu Andaluzja. Wiele dni utrudnień

Zapadlisko, jak informuje MPWiK, pojawiło się w ubiegłym tygodniu i zaczęło się powiększać. Wstępne prace ujawniły, informuje spółka, zapadnięcie się studni, co z kolei skutkowało nieszczelnością kanału kanalizacji i bardzo duże ubytki ziemi wynikające z jej wypłukania. Z uwagi na to, że kanalizacja sanitarna jest w tym miejscu położona na 3,5 m (czyli bardzo głęboko), konieczne jest wykonanie jeszcze głębszego, sięgającego 5 m i długiego na 21 m wykopu.
Utrudnieniem jest osypująca się do wykopu ziemia i gęste uzbrojenie terenu. Wymaga to, podkreśla spółka, starannego zabezpieczenia wykopu i pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje i kompetencje. Wykonanie prac awaryjnych zlecono Przedsiębiorstwu Budowlanemu LEMTER z Bytomia.
"Okolicznych mieszkańców prosimy o nieparkowanie samochodów w pobliżu prowadzonych robót i ułatwienie poruszania się ciężkiego sprzętu" – apelują piekarskie wodociągi.