Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: „Tańczymy dla Grzesia” w hali MOSiR

Autor: w dniu 2023-12-08

"Tańczymy dla Grzesia" to wydarzenie charytatywne, z którego dochodów będzie przeznaczony na rzecz mieszkańca Piekar Śląskich. W programie pokazy tańca czy loteria fantowa.

Grzegorz przez większość swojego życia mieszkał w Piekarach Śląskich. Jest mężem i ojcem. Musi jednak zmierzyć się ze śmiertelnie groźnym wrogiem, którym jest glejak. Wszystko zaczęło się pod koniec kwietnia od niewinnego zdrętwienia twarzy i lekkich zaburzeń równowagi. Lekarze przez długi czas nie mogli znaleźć i zdiagnozować przyczyny pogarszającego się stanu Grzegorza. Dopiero pod koniec lipca wykryto u niego guza mózgu, który zajął 3 nerwy odpowiadające za mowę, równowagę i orientację.

Czego dowiadujemy się z opisu zrzutki? U mężczyzny – jak czytamy – wykryto glejaka IV stopnia złośliwości. Guz mózgu jest nieoperacyjny z uwagi na trudne położenie przy móżdżku i rozlanie w samym centrum pomiędzy nerwami. Obecne leczenie, odbywające się w Irlandii, ma na celu głównie zatrzymanie procesu wzrostu guza. Szanse na jego zmniejszenie są znikome, dlatego koniecznością jest szukanie specjalistycznej pomocy dla Grzegorza, który przeszedł dotąd 30 zabiegów radioterapii i oczekuje na chemioterapię. Historię Grzegorza opisaliśmy wcześniej w dostępnym niżej artykule. Chętni mogą brać udział w opisanej zrzutce, ale to nie wszystkie działania, które podjęto na rzecz leczenia. W Piekarach Śląskich zorganizowane zostanie wydarzenie charytatywne.

Grzegorz walczy z glejakiem. Jest szansa na leczenie #RadioPiekaryPomaga

Charytatywny Koncert Świąteczno-Mażoretkowy "Tańczymy dla Grzesia" zorganizowany się w niedzielę, 17 grudnia w godzinach 17.00-20.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich przy ulicy Ziętka 60. W programie przewidziano, jak informują organizatorzy, pokazy tańca, kiermasz słodkości, zabawy dla dzieci, warsztaty mażoretkowe, zumba, loteria fantowa. Szczegóły na plakacie:

Dodatkowo, na grupie LICYTACJE DLA GRZESIA na bieżąco licytowane są różnego rodzaju usługi i przedmioty, z których dochód w całości zostanie przekazany na leczenie Grzesia.
➡️ Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/789239666260101.