Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Zatrzymano młodego kierowcę. Co wykazała kontrola?

Autor: w dniu 2023-06-13

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich patrolowali nocą ulice miasta. Wówczas ich uwagę zwrócił Peugeot. 

W ręce policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wpadł 23-latek kierujący samochodem marki Peugeot. Podejrzewano go o kierowanie pod wpływem środków odurzających. Nie było to jedyne jego przewinienie, bo niedozwolone środki miał nie tylko w organizmie, ale także przewoził je autem, za którego kierownicą siedział.

Kontrola młodego kierowcy w Piekarach Śląskich. Co wykazała?

Z nocy z 9 na 10 czerwca, kiedy policjanci patrolowali piekarskie ulice, zauważyli kierowcę Peugeota. Ten – kiedy został spostrzeżony około godziny 1.30 na ulicy Bytomskiej, na widok radiowozu gwałtowanie przyśpieszył i zmienił tor jazdy. Mundurowi ostatecznie zatrzymali go i skontrolowali. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec Piekar Śląskich. Był wprawdzie trzeźwy, ale jego zachowanie wskazywało na to, że może być pod wpływem środków odurzających. Badanie narkotestem wykazało, że prowadził, mając w organizmie amfetaminę. Młodemu mężczyźnie pobrano krew na rzecz dalszych badań.

Fot. KMP Piekary Śląskie

Nie było to jedyne przewinienie kierowcy. Podczas przeszukania samochodu policjanci ujawnili worek foliowy z zawartością białego proszku. Badanie substancji, z której można było przygotować ponad 60 porcji dilerskich, wskazało, że jest to amfetamina. Mieszkaniec Piekar Śląskich został zatrzymany, a o jego dalszym losie zadecyduje prokuratura oraz sąd.

Źródło: KMP Piekary Śląskie