Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Próba gwałtu w Rybniku. Sprawca miał na koncie też inne przestępstwa

Autor: w dniu 2023-06-13

Kobieta została napadnięta przez mężczyznę, który usiłował ją zgwałcić. Sceny te rozgrywały się w godzinach porannych na terenie Rybnika. Okazało się, że napastnik ma na koncie inne przestępstwa.  

Dyżurny rybnickiej policji otrzymał 9 czerwca zgłoszenie o próbie gwałtu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca oprócz napaści seksualnej ma na swoim koncie kilka innych przestępstw.

Próba gwałtu. Ofiara zdołała uciec

Do zdarzenia na tle seksualnym doszło w Rybniku w godzinach porannych. Agresywny 26-latek zaatakował kobietę, która zdołała się przed nim obronić i uciec. Trafiła do szpitala, z którego zgłosiła zdarzenie. Śledczy ustalili, że sprawca tego samego dnia włamał się do kampera, z którego ukradł telefony komórkowe, pieniądze oraz aparat i kosmetyki. Obłowił się w ten sposób na kilkanaście tysięcy złotych. Potem jeszcze okazało się, że wprawdzie ma zakaz prowadzenia, a kierował samochodem osobowym i pijany doprowadził do kolizji. Jeszcze tego samego dnia podejrzany został zatrzymany przez rybnickich policjantów.

Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty usiłowania gwałtu, kradzieży z włamaniem oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Sąd Rejonowy w Rybniku podjął decyzję o 3-miesięcznym areszcie wobec mężczyzny. Za popełnione przestępstwa 26-latek może zostać skazany nawet na 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Rybnik