Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pierwszy dzwonek dla serca w zabrzańskim szpitalu

Autor: w dniu 2023-08-30

Profilaktyka jest ważna w przypadku wielu schorzeń – w tym związanych z układem krążenia. Takie wydarzenia jak to organizowane w Zabrzu mają zatem duże znaczenie.

Choroby układu krążenia wciąż są pierwszą przyczyną zgonów w Polsce. Ponad 5,5 mln Polaków nie wie, że choruje na nadciśnienie, pół miliona osób żyje z niezdiagnozowaną cukrzycą. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, szybka diagnoza i rozpoczęcie leczenia.

Biała Niedziela w Śląskim Centrum Chorób Serca

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu w już po raz 32. zaprasza na Białą Niedzielę. W tym roku wydarzenie organizowane jest pod hasłem "Pierwszy dzwonek dla serca".

– Chcemy zachęcić mieszkańców województwa śląskiego do badań profilaktycznych. Początek września to doskonała okazja, aby zadbać o zdrowie, wykonać niezbędne badania i zmienić swoje codzienne nawyki na lepsze. Oprócz przygotowania dzieci do szkoły, warto teraz pomyśleć również o sobie i o bliskich, szczególnie seniorach – zachęca prof. Piotr Przybyłowski p.o. dyrektora naczelnego Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

W niedzielę 3 września od godziny 9.00 do 13.00 w Poradni Kardiologicznej Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 9 będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji kardiologa, diabetologa, psychologa a także dietetyków i fizjoterapeutów z SCCS. W gabinetach zabiegowych będzie można wykonać szereg badań: w tym EKG, pomiar ciśnienia, oznaczenie poziomu cholesterolu oraz glukozy. Na specjalnych stanowiskach będzie można wykonać również spirometrię oraz dokładną analizę składu ciała.

Podczas Białej Niedzieli będzie można odebrać też kopertę życia, w której umieszcza się najważniejsze informacje dla lekarzy i ratowników pogotowia o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach.

Patronat Honorowy nad Białą Niedzielą objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.