Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pierwszy seans coraz bliżej! Przy GCR powstaje amfiteatr

Autor: w dniu 2024-06-14

Dopiero co oddano mieszkańcom i pacjentom Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji Tężnię Gwarków w Parku Repeckim, a już teraz w pobliżu trwa kolejna inwestycja. Wykorzystując naturalne ukształtowanie terenu budowany jest amfiteatr.

Ma być gotowy do końca miesiąca. Następnie przyjdzie czas na odbiory, no a później już tylko plenerowe oglądanie filmów i słuchanie koncertów.

-To kolejny projekt, który wygraliśmy w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W amfiteatrze w Parku Repeckim będą organizowane koncerty i seanse filmowe. Do końca miesiąca budowa powinna być zakończona. Jeszcze w te wakacje, prawdopodobnie pod koniec sierpnia, odpalimy grilla i zaprosimy na pierwszy plenerowy pokaz filmowy – mówi Norbert Komar, dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich.

Amfiteatr pozwoli na zwiększenie liczby miejsc siedzących wokół tężni solankowej, dzięki czemu więcej osób będzie mogło cieszyć się zdrowotnymi właściwościami aerozolu bogatego w sole mineralne. Dodatkowo wokół całego kompleksu powstanie okrąg spacerowy, przystosowany do poruszania się osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich. Cały obiekt będzie odpowiednio oświetlony, a na jego terenie znajdą się liczne miejsca siedzące, kosze na odpady, stojaki na rowery oraz stacja naprawy rowerów.

Budowa amfiteatru przy Tężni Gwarków finansowana jest z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Co ciekawe, w tegorocznej edycji budżetu GCR również ma swoją propozycję:

-Wniosek już jest złożony. Tym razem wyszliśmy z pomysłem zrobienia ścieżek edukacyjnych wraz z ogrodami zapachowymi. Będą zioła, lawenda i inne pachnące rośliny. To już jest szósty projekt jaki złożyliśmy do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do tego pory uzyskaliśmy dofinansowanie na ponad 6 milionów złotych. Mam nadzieję, że ten 6 projekt dzięki zaangażowaniu mieszkańców również zakończy się realizacją – dodaje Norbert Komar.

A zaangażowanie jest ogromne. Budowa amfiteatru uzyskała poparcie ponad 3 tysięcy osób.