Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katolicka Fundacja Dzieciom w najbliższą niedzielę, 16 czerwca organizuje tradycyjny Edukacyjny Festyn Rodzinny. Wydarzenie odbędzie się na Placu Hlonda, w pobliżu kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Mikołowskiej.

Festyn zaplanowany jest w godzinach od 12:00 do 16:00 i oferuje szeroki wachlarz atrakcji dla uczestników w każdym wieku. Swoje umiejętności zaprezentują grupy dzieci i młodzieży związane z Katolicką Fundacją Dzieciom, a także studenci i wykładowcy katowickich uczelni: Akademii Muzycznej, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Wychowania Fizycznego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Śląskiego.

Występy artystyczne i warsztaty

W programie festynu znajdą się występy artystyczne, pokazy i prezentacje, które zainteresują zarówno młodszych, jak i starszych uczestników. Na scenie będzie można zobaczyć różnorodne występy taneczne i artystyczne. Oprócz tego, na odwiedzających czekają warsztaty naukowe, które pozwolą zgłębić tajniki różnych dziedzin wiedzy. Szczególnie atrakcyjne będą warsztaty prowadzone przez Śląski Uniwersytet Medyczny, gdzie będzie można wziąć udział w symulacjach medycznych "operacjach".

Spotkania z profesjonalistami

Festyn to również doskonała okazja do spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Policjanci, strażacy oraz psycholodzy będą do dyspozycji uczestników, odpowiadając na pytania i prezentując specyfikę swojej pracy. Dzięki temu najmłodsi będą mogli dowiedzieć się więcej o tych ważnych profesjach.

Atrakcje dla najmłodszych

Dla najmłodszych uczestników przygotowano specjalne animacje, które zapewnią mnóstwo radości. Jedną z głównych atrakcji będzie "połów ryb" w fontannie. Dzieci będą miały również okazję otrzymać upominki oraz skosztować przygotowanego poczęstunku.

Tegoroczny Festyn jest imprezą upowszechniającą tytuł Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024. Organizatorem imprezy jest Katolicka Fundacja Dzieciom, a zadanie współfinansowane jest z budżetu Miasta Katowice. Radio Piekary patronuje wydarzeniu.