Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sprzedawał bilety, których nigdy nie miał. Oszukał kilkadziesiąt osób

Autor: w dniu 2024-06-14

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju przedstawili zarzuty 27-latkowi, który w internecie oferował do sprzedaży bilety na koncerty, występy, festiwale, mecze piłki nożnej czy imprezy jeździeckie. W rzeczywistości takich wejściówek nigdy nie posiadał i nie planował ich nikomu wysyłać. W ten sposób oszukał 47 osób na kwotę blisko 13 000 złotych. Mężczyźnie grozi za to kara do 8. lat więzienia.

Mundurowi z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju zajęli się sprawą oszustw internetowych, dotyczących sprzedaży biletów na różne wydarzenia kulturalno-sportowe, wpadając na trop pewnego 27-latka.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna sprawdzał gdzie i w jakich terminach mają odbywać się popularne wydarzenia. W większości były to koncerty znanych gwiazd, występy, festiwale, mecze piłki nożnej czy np. imprezy jeździeckie. Następnie zamieszczał on ogłoszenia na znanym portalu społecznościowym o sprzedaży wejściówek w atrakcyjnych cenach. Osoby zainteresowane zakupem zapraszał do rozmowy na prywatnym czacie. Nabywcom podawał fałszywe dane oraz swój prawdziwy numer konta. Niczego nieświadomi kupujący płacili za przedmiot, który w rzeczywistości nie istniał. Policjanci dotarli do kolejnych 47 pokrzywdzonych osób, którzy łącznie stracili blisko 13 000 złotych – informuje jastrzębska policja.

W lutym bieżącego roku mieszkaniec Jastrzębia – Zdroju został już objęty policyjnym dozorem. Taki środek zapobiegawczy jednak nie ostudził jego chęci zysku. 27-latek nadal oszukiwał, sprzedając fikcyjne bilety.

Tym razem zebrany materiał dowodowy trafił do Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju, który zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3. miesięcy. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.