Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piętnastolatek przekroczył granicę. Chciał walczyć przeciw Rosji

Autor: w dniu 2024-01-11

Nastolatek kierował się szlachetnymi pobudkami, ale naraził się przez to na niemałe niebezpieczeństwo. Nie bez powodu jego losami zainteresowały się służby.

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pełniący dziś służbę w Punkcie Kontaktowym dla Wspólnej Placówki w miejscowości Chotĕbuz w Czechach otrzymali informację od strony czeskiej, że 15-letni mieszkaniec Ostrawy wyszedł wczoraj z domu, lecz nie dotarł do szkoły. Zaniepokojeni rodzice powiadomili służby, podając rysopis chłopaka.

Policja polska ustaliła, że jego telefon loguje się w Przemyślu. W toku dalszych czynności okazało się, że 15-latek zabrał z domu paszport, bo chciał dostać się do Ukrainy, aby wspomóc tamtejszą armię w walce z wojskami rosyjskiego agresora.

Okazało się, że chłopak zdążył już przekroczyć granicę polsko-ukraińską. Dzięki szybkiemu działaniu funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej i sprawnej współpracy międzynarodowej, udało się sprowadzić 15-letniego Czecha na terytorium Polski. Obecnie jest on w trakcie bezpiecznego powrotu do domu.