Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pijani rodzice zatrzymani

Autor: w dniu 2023-04-11

Nietrzeźwi rodzice opiekowali się swoimi pociechami. Policja informuje o dwóch tego typu zdarzeniach, które odnotowała w ostatnim czasie. 

Nieodpowiedzialni rodzice zostali zapisani w policyjnych rejestrach. Do jednej z interwencji doszło w piątek, do drugiej – w sobotę.

Pijani rodzice w Częstochowie i Orzeszu

Jedna z interwencji wobec pijanych rodziców odnotowana została w piątek po 14.00. Wówczas policjanci z Częstochowy podjęli interwencję w jednym z mieszkań na ulicy Bohaterów Katynia. Interweniowano z powodu zgłoszenia pracownika socjalnego, który odwiedził rodzinę i stwierdził, że matka dzieci w wieku 10 miesięcy oraz 3 i 10 lat opiekuje się nimi i jest najprawdopodobniej pijana. Te przypuszczenia były słuszne. Policjanci zastali 38-latkę, którą przebadali alkomatem. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie 2.5 promila alkoholu.  Dzieci trafiły pod opiekę ojca, a pijana 38-latka została zatrzymana do wytrzeźwienia. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Drugie zdarzenie miało miejsce w sobotę na terenie Orzesza. W tym przypadku zgłoszenie wpłynęło do służb po 20.00 i dotyczyło awanturującego się w domu nietrzeźwego mężczyzny, który opiekuje się swoimi dziećmi. Na miejscu mundurowi zastali wyraźnie pobudzonego 44-latka oraz dwoje nastolatków w wieku 12 i 14 lat. Dorosłego przebadano alkomatem, na którego ekranie widniała wartość równa 1,7 promila. Nieroztropny ojciec postanowił wyciągnąć z portfela 300 złotych i dać je policjantom. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Wczoraj w Prokuraturze Rejonowe w Mikołowie usłyszał zarzut przekupstwa funkcjonariuszy. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.