Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pijany kierowca zatrzymany w Zabrzu. Uderzył w drzewo, zniszczył trzy samochody

Autor: w dniu 2024-02-26

Nie zapanował nad autem, spowodował zniszczenia w trzech innych pojazdów, a jazdę zakończył na drzewie. Okazało się, że w ogóle nie powinien siadać za kierownicą, zatem musi liczyć się z konsekwencjami.

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Dyżurny zabrzańskiej policji o 4.34 otrzymał informacje, że osobowy Ford, którego kierowca był nietrzeźwy, uderzył w drzewo i zaparkowane samochody przy ulicy Sobieskiego.

Pijany kierowca zatrzymany w Zabrzu

Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali nierozsądnego kierowcę. Jak się okazało, był to 21-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu, wsiadł za kierownicę swojego samochodu. Jak ustalili policjanci, nie dostosował prędkości do panujących warunków, nie opanował swojego samochodu, przez co uderzył w drzewo i zapakowane przy drodze trzy inne samochody.

– Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej). Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie trzeźwości na drodze! – przypomina mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji.