Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pijany traktorzysta zatrzymany w powiecie tarnogórskim

Autor: w dniu 2023-01-13

Świadek zareagował, a policjanci zatrzymali pijanego traktorzystę, który podróżował ulicami powiatu tarnogórskiego.

Niechlubny rekordzista – na traktorze – zatrzymany w powiecie tarnogórskim. Gdyby nie szybka reakcja świadka – mogłoby dość do tragedii

-Wczoraj około godziny 18.00 w Wojsce na ulicy Szkolnej policjanci zatrzymali ciągnik rolniczy, którym jechał mężczyzna. Zgłoszenie wpłynęło od innej osoby, która zauważyła ciągnik rolniczy, jak przemieszcza się od strony Pyskowic w kierunku powiatu tarnogórskiego i styl jazdy tym ciągnikiem przypominał, że coś jest nie w porządku – mówi  Kamil Kubica z tarnogórskiej policji.

Przeczucia świadka okazały się właściwe, bo kierowca w takim stanie w ogóle nie powinien siadać za kierownicą jakiegokolwiek pojazdu.

-Świadek miał nosa i nasza szybka reakcja pozwoliła uniknąć tragedii, ponieważ okazało się, że kierujący ciągnikiem rolniczym miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje Kubica.

Pijany rolnik pożegnał się już z prawem jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara pozbawienia wolności.