Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pirat drogowy złapany przed Grupę Speed [WIDEO]

Autor: w dniu 2023-10-14

Ten kierowca urządził sobie z ulicy tor wyścigowy i gnał z zawrotną prędkością. Jego jazdę zakończyli funkcjonariusze Grupy Speed. 

Jazda ze zbyt dużą prędkością może być tragiczna w skutkach, o czym wielokrotnie można było przekonać się, czytając kroniki policyjne. Wielu kierowców nie uczy się na cudzych błędach. Przykładem jest kierowca zatrzymany kilka dni temu przez Grupę Speed.

Pirat złapany przez Grupę Speed

W niedzielne popołudnie (8 października) tuż przed godziną 15.00 patrol zauważył na drodze ekspresowej S52 (na odcinku z Cieszyna do Bielska-Białej) mercedesa, który niebezpiecznie zbliżył się do poprzedzającego go samochodu, jadąc "na zderzaku". Chwilę po jego wyprzedzeniu, rozpoczął gwałtownie przyspieszać.

Pierwszy pomiar prędkości wskazał, że jechał z prędkością 197 km/h. Policjanci grupy Speed ruszyli za nim. W pewnym momencie oddalający się samochód jechał z prędkością przeszło 240 km/h. Ostatecznie policjanci zatrzymali go na "wiślance" w Skoczowie, kiedy 26-latek zatrzymał się na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

Za rażące przekroczenie prędkości oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, 26-latek z Cieszyna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące.

Pirat drogowy zatrzymany w Piekarach Śląskich